Минулого тижня наткнувся на запис у блогах Української Правди щодо показу в Полтаві фільму Відкритий Доступ. Показ відбувся у кафе Posidelki біля альтанки.

Презентували картину теле- і радіоведучий Андрій Куликов (ICTV, Радіо Ера), журналісти Сергій Андрушко, Наталя Соколенко (репортер року 2009 і просто розумна гарна жінка), режисер однієї з частин фільму Дмитро Тяжлов та Аліса Рубан, керівник напрямку доступу до публічної інформації ГО “Центр UA”.

Відкритий Доступ – це документальний фільм з п’яти історій, у кожній з яких розповідається як кожна людина, кожен громадянин може влинути на своє життя і на життя суспільства використовуючи Закони України, зокрема Закон Про доступ до публічної інформації. Герої картини – прості люди, які борються за свої права. Це і киянин, у якого незаконно відбирають квартиру і афганець, що чекає в черзі на житло 22 роки, і селяни з Полтавщини, які намагаються повернути своєму хутору транспортне сполучення з рештою світу. Це також і чоловік з Ромодана, що веде боротьбу проти закриття школи у своєму селищі. Всі історії зняті з документальною точністю, але водночас мають і неабияку художню цінність.

Результати боротьби у кожного з героїв різні – хтось перемагає бюрократичну систему, а хтось ні, проте як зазначає одна з героїнь у кінці фільму, головна ідея така: “Якщо стукати, то відкриють”. До речі самі герої картини, наші земляки, були присутні на цьому показі і згодом відповіли на запитання присутніх і поділилися своїми враженнями про процес зйомок і деталями протистоянь з владними структурами. Все це проходило у дружній та невимушеній атмосфері.

Отже. Відкритий Доступ – гарно зняте кіно з правильною ідеєю і актуальними сюжетами. Подивіться при нагоді.