У ніч з 29 на 30 червня у Полтаві пройшов захід «Відкрита ніч» у рамках партнерського фестивалю “Мазепа-фест”. Усі бажаючи могли переглядати короткометражні фільми українських режисерів. “Відкриту ніч”  заснував відомий кінорежисер Михайло Іллєнко 16 років тому.

Згодом фестиваль розширив географію – одночасно проходив у кількох містах. Неодноразово майданчик для кінопоказу надавав “Мазепа-фест”: у 2007 році  “Просвіта” здійснила ексклюзивний перегляд художнього фільму Юрія Іллєнка “Молитва за гетьмана Мазепу”, у 2010-документальних, ігрових  короткометражок та мультфільмів. Торік “Відкрита ніч” завдяки просвітянам теж завітала до  Полтави. Тож коли цього року через незалежні від організаторів обставини сімнадцята “Відкрита ніч” у Києві не відбулася, естафету вдруге поспіль у міському парку відпочинку “Перемога” підхопила Полтава.

За неофіційними даними на перегляд українських фільмів прийшло біля семиста полтавців. Серед стрічок, які демонструвалися тієї ночі, були: «Йшов трамвай номер дев’ять» С. Коваля, «Небезпечно вільна людина» Р. Ширмана, “Кохання до зрадливої Нуськи” (за мотивами оповідання Ю. Винничкука), “Поліські образки” та безліч інших. Як відзначають організатори, більшість фільмів є ексклюзивними, тобто їх не можна подивитися по сучасному ТБ та й в Інтернеті знайти не так просто.

Незважаючи на те, що кінопоказ тривав аж до п’ятої години ранку, більшість глядачів все ж дочекалася його закінчення, а наприкінці заспівали державний гімн.