Повторні навантаження слідують через певний інтервал часу – секунди або хвилини, якщо інтервал між вправами у процесі одного заняття, години і дні, якщо це повторні тренування.

Проміжок між заняттями можна назвати активним відпочинком. Цей період дуже важливий. Саме тоді відбувається відновлення сил, витрачених у процесі тренувань. Тривалість відпочинку повинна обумовлюватися величиною навантаження. Так, після тренування помірної потужності основні процеси відновлення завершуються через 10-24 год, а після великих максимальних навантажень для відновлення потрібно 2-3 с і більше. Виходячи з цього, призначається і час наступних занять .

Принцип посильності або індивідуалізації здається найбільш простим і зрозумілим: навантаження повинні відповідати фізичним можливостям конкретної людини. Ясно, що у юнаків і дівчат більше потенційних можливостей, ніж у літніх, фізично пасивних і нерідко людей, які перенесли ті чи інші хвороби . Але ця очевидна істина нерідко забувається.

Буває, коли, піддавшись спортивному азарту, літні або мало треновані фізкультурники намагаються наздогнати молодих, наприклад, у бігу. Тоді перевантажується серце, а це загрожує вже більш важкими наслідками. Таким чином, принцип індивідуалізації передбачає сувору відповідність фізичних навантажень можливостям людини. Тільки при дотриманні цього правила тренування принесуть оздоровлення або спортивні успіхи .

Принцип систематичності і регулярності, думається, не вимагає особливих роз’яснень. Коли говорять, що спортсмен у відмінній спортивній формі, мають на увазі, що він перебуває у стані хорошої тренованості, досяг вищого ступеня працездатності і показує кращі спортивні результати. Підтримання спортивної форми – це здатність тривалий час утримувати такий стан. У оздоровчої фізкультури під виразом «хороша форма» розуміють можливість довгий час утримувати стан оптимальної працездатності, бадьорості , здоров’я.

Як і в спортивній практиці, досягти цього можна тільки регулярними тренуваннями: систематичним виконанням фізичних вправ протягом багатьох місяців і років. Люди, що приходять у групи здоров’я, після перших же занять відчутно відчувають накопичення сил і витривалості. У спортивній літературі наводяться приклади, коли 10-20 тренувальних занять з обтяженнями було достатньо, щоб збільшити м’язову силу на 30-50 %. А здорові чоловіки після 10-20 тренувань в бігу впевнено долають 10-кілометрову дистанцію. У подальшому ці темпи сповільнюються, оскільки подальша перебудова організму йде вже на більш складному рівні . Можна завдяки тренуванням і зайві кілограми скинути. Про це можна прочитати здесь .

Працюйте над своїм організмом. Зробіть в нього інвестицію зараз, а він зробить її вам потім.