Довгоочікуваний п’ятничний вечір нарешті зазирнув у вікна полтавської публіки і люди потягнулися до «Вілли Крокоділа», куди мали приїхати по міркам пост-радянського простору легенди рок-н-ролу «Ляпіс Трубецкой».
Батьки ще пам’ятають патлатого парубка, що співав пісень про любов і запевняв, що за будь яких умов знайде об’єкт своїх вподобань. Проте, нинішнє покоління, хоч й не забуло всього того, зараз ходить на «Ляпісів» аби відчути драйв суміші ска-панку, ска-кору, альтернативи та суміжних цьому напрямків рок-н-ролу.
Концерт, що анонсувався на 19-00 вже, як зазвичай стартував на пів години пізніше, та це було виправданим кроком, адже зал не переставав наповнюватись хлопцями та дівчатами, чоловіками та жінкам та мабуть й дідусі з бабусями були. Хтось посьорбував пивко, дехто сидів на барі в очікуванні «кавалєрів», а основна маса вже розігрівала горлянку, співаючи «Ляпіс Крю», гімн України та скандуючи СУ – ГС.
Коли в залі було вже близько восьми сотень людей на сцені нарешті з’явилися Міхалок та Ко. Без зайвих балачок хлопці дали старт рок вечірці піснею «К нам приехал Трубецкой». Натовп наче ошаленів і почав неймовірний слем, вспіваючи при цьому вигукувати: «он как Елвіс, но живой». Після цього Сірьожа привітав публіку й погнав далі нон-стопом п’ять пісень: «Матрешка», «Танцуй», «Танк», «Капитал». Люди співали разом як і пісні з нового альбому так і такі рок-н-рольні старючі бойовики як «Капитал». Після цього лідер гурту згадав Сергія Олді, лідера гурту «Комітет Охорони Тепла», та попросив усіх присісти, аби виконати пісню «Африка»  – відмінний реггей, сповнений добра, тепла та любові. Після цього зал знову поринув у атмосферу відриву: танці, слем, стейдж та навіть невеличка стінка на стінку під «Цмок ды арол», «Телевизор», «Воины света» й «Молох». Особливою була пісня «Воины света», її співали всім залом, на кшталт моряків з тральщика «Черкаси», ролик з якими облетів усю мережу, сколихнувши серця мільйонів людей.
Після цього знову був блок з п’яти пісень: «Железный», «Нафта», «Котик», «Принцесса», «Командир». Які було підсумовано неймовірно влучними й вразливими словами: «Мы встречаемся с вами в очень нелегкое время. Но мы встречаемся во время прекрасное, когда все враги сняли свои маски и обнажили свои кровавые империалистические пасти. Они показали свои истинную сущность. И я думаю, что насколько это время тяжелое, насколько смутное, но именно сейчас появится луч, который покажет нам, маленьким щенкам, истинный путь домой, путь к сердцу планеты и вселенной. Будет мир и спокойствие!»
І це була тільки середина концерту, коли половина людей вже була мокра до трусів, дівчата в екстазі танцювали ближче до сцени, а тіла хлопців поступово вкривалися синцями. Аби дати змогу передохнути було представлено усіх учасників колективу, кожний з яких отримав жирнючу порцію оплесків. Під підіймаючийся пар від розігрітих тіл почалася чергова порція драйву: «Я верю», «Маешь яйцы», а далі шалений «Ляпіс крю – я пилаю, я горю», під яку влаштували неймовірно м’ясорубку, що поступово переросла у «Манифест», «Рабкор» та «Фрідом Білорусь», коли в залі замайоріли прапори білоруських опозиціонерів. Гурт в черговий раз подякував глядачам, та заспівав фінальний блок: «Святой огонь», «Чайка», «Не быць скотам», що в черговий раз змусило зал в єдиному пориві поринути у екстаз. Під скандування «Фрідом Білорусь» гурт пішов зі сцени, але повернувся, бо публіка вимагала ще.
На біс було зіграно «Грай» і «Святой Ветер», після чого всі учасники гурту поклонилися, а Міхалок сказав: «Совершим ли мы настоящий жизненный подвиг, и вырастим из маленькой огненной искорки настоящее жизненное пламя? Отдадим ли мы свое сердце, чтобы осветить путь вокруг или мы так и будем тлеть и умрем как животные? Оставайтесь молодыми, счастливыми и радостными!»
Та зачитав римованою прозою:
Я верю, что вернется славное время Титанов,
Рабская цепь разорвется – земля проглотит Тирана.
Трудиться – удел Бога,
Халява – удел Крысы.
Вера – к счастью дорога,
Надежда – единственный смысл.
Концерт виявився неймовірним, було багато знайомих облич, величезна кількість кайфу, драйву, добра та любові, повний спектр усіх відчуттів, яких так не вистачає в буденності. Дякуємо братам білорусам за неймовірний вечір! Freedom Білорусь! Слава Україні!
Фото:Коло