«нас уже не тысячи, а миллионы…»

(Резонанс)


Хоча нас ще й не мільйони, проте з кожним роком кількість вболівальників «Ворскли» росте. Цьому свідчення і третій щорічний турнір з фут залу, присвячений річниці заснування нашого улюбленого клубу. В порівнянні з минулими роками турнір змінив формат та кількість команд. Тепер прийняти участь виявило бажання 12 колективів, що на 4 більше ніж торік.

З цього приводу було вирішено розбити учасників на 4 групи, по 3 команди, та шляхом проведення кожною з команд по 2 гри визначити 8 команд, що потраплять до чвертьфіналу, а далі вже по знайомій схемі, хіба що виключено матч за 3-е місце. Також було змінено місце проведення турніру. Замість вже добре знайомого полтавцям (та й гостям) будинку спорту «Спартак», в планах значився спортзал ПедУніверу. Цікаво зазначити, що цей турнір спочатку планувалося провести за участі команд з дружніх міст, але нажаль, поки що, не склалося.

Отож суботнього ранку о 10-й годині всі були на місці, та готові були розпочати. Жереб був для декого не дуже бажаним, для когось цікавим, адже багато нових, невідомих команд. Довше за всіх цікавість грала в очах команди WGLife, бо їм випало по жеребу грати свій перший матч аж через 2 години після початку турніру.

Проте почнемо з початку. В групі «А» зібралися минулорічні фіналісти fcvorskla.com.ua, FCUK – команда котра повернулася до участі в турнірі (в першому турнірі дойшла до фіналу), та також «сіра мишка» – «Полтавчане». Команда сайту болільників добре підготувалася до турніру, зробивши собі форму (та й ще з лого спонсора на животі), обновила на половину склад, та дуже несподівано показала надслабку гру з FCUK. Чи то далися в знаки хвилювання, чи невідомо що, але перший тайм поєдинку FCUK провела на чужій половині поля та зробила гандикап у 3 м’ячі. І лише після цього fcvorskla.com.ua забили гол престижу, тож 1-3 за «командою Фрола».

В групі «Б» були скрізь нові імена: «Автофани» – хлопці, що своєю ініціативною групою підтримують команду не тільки на стадіоні, а ще й на шляху до нього, «Авангард» – темна конячка турніру, та «No Fate», в простонародді «Полтава Прайд» – улюбленці київських, криворізьких та інших вболівальників, та просто круті перці. Перший матч «Автофани» грали з «Авангардом», та у більш-менш рівній боротьбі поступилися 0-2, хоча мали шанси набрати бали.

Група «В» була дуже схожа на одну з минулорічних, бо знову UBS, ОФФ, COGE потрапили до однієї групи. Минулорічний володар кубка, півфіналіст, та команда з оновленим складом. Команда Тостера мабуть схопилася за голову, пригадуючи, скільки вони получили від ОФФу тоді, і як виявилося майже стільки ж вони пропустили й цього разу 5-0. В багатьох головах промайнуло: «Ось, ось ті хлопці знову виграють турнір, хто ж переможе цей ОФФ?». Питання знайшло відповідь пізніше.

Група «Г» також була майже знайомою. Команда журналістів змінила назву на «Ворскламанія», минулорічні півфіналісти «WgLife», з на половину новим складом, та новачки «БеI Osprit». Цікавий матч видався між журналістами та новачками турніру, багато боротьби на кожному клаптику поля, 1-2 майже до фінального свистка, та несподіваний гол у кінцівці принесли по балу кожній з команд.

Приблизно в цей час трибуни стали наповнюватися вболівальниками, люди повилазили з-під теплих ковдр, та рушили подивитися, як то воно забиваються голи, переживаются поразки, як люди радіють та як у безнадії дограють останні свої хвилини на цьому турнірі.

А гра й не думала зупинятися, послідовно у групі «А» «сайтівці» виносять «Полтавчане» 6-0, з голами на будь-який смак, бідолашний кіпер не розумів, що ж коїться, де подівся захист, і куди б’ють нападники. У групі «Б» також розгром: це «Прайди» в суху виносять «Автофанів» 5-0. Слід відмітити, що гідно проявив себе у воротах кіпер, котрий декілька разів витягував «вернячкі». Ну й новачки «Прайдів» також грали на п’ятірочку.

Група «В», де грали UBS та COGE, де однім потрібні були бали, а інші просто грали в своє задоволення. Після 0-2 у команди Тостера (та ще й Волонтерів) вистачило сил забити лише один м’яч.

Група «Г», де через дві години після початку, нарешті вийшли на майданчик «WGLife», і це в той час, коли деякі команди вже їли дома пиріжки і запивали чаєм. Гра проти «БеI Osprit» була не надто легкою, проте швидкий м’яч, а потім й другий, забитий з центра поля трохи розслабили. У другому таймі додали ще два, що відбилося на поведінці «БеI Osprit», котрі вдалися до фолів та грубої гри, що принесло їм один м’яч та підсумковий рахунок 1-4.

Вирішальне коло було проведено у напруженій боротьбі, одні хотіли щось доказати, інші вже нічого не могли зробити і лише чекали як зіграють суперники. В групі «А» «Полтавчанам» потрібна була перемога у 8 м’ячів, і хоча це було з розряду «чудесное и невероятное», все ж поборолися хлопці до кінця, та гідно завершили турнір, перемігши FCUK 3-1.

В групі «Б» розігрувалися перше та друге місце, а «Автофани» були просто глядачами, але такими, що залишили в турнірі свій крок, хоча й не дуже впевнений, проте вагомий. «No Fate» були сильнішими за «Авангард» вигравши у напруженій боротьбі 4-2. «Авангард» – мало відома команда, і всі дивувалися за рахунок чого дається результат. Можна назвати їх командою-загадкою.

В групі «В» очікувався розгром, але не такий. Незмінні на той час переможці «ОФФ» вже з початку матчу отримали 2 голи у свої ворота. Здавалося що це повторення минулорічного півфіналу ОФФ – WGLife, коли після 0-2, ОФФ забили 6 м’ячів у відповідь. Але не так сталося, як гадалося, і матч завершився розгромом 6-1, перемога за COGE. Стало відразу цікаво, звідки за рік така міць та сила.

У групі «Г» журналісти боролися за вихід з групи, і у напруженій боротьбі програли 1-2, WGLife, проте цього було достатньо для того, щоб обидві команди продовжили боротьбу (при чому журналісти вийшли з групи з активом у один бал).

Груповий турнір закінчився, хтось сетував на суддівство, хтось радів несподіванкам, хтось вже настроював себе на перемогу у наступному році. А команда журналістів, толком й не перепочивши, повинна була грати з сайтом вболівальників. «Сайтівці» цього року підібрали награний склад, делегувавши минулорічних учасників до іншої команди, натомість набравши гідну 10-ку, та були настроєні на головний приз турніру. Журналісти мали минулорічний склад, та особливих новинок не продемонстрували, проте виглядали краще. Але все це знівелювалося на початку матчу, один за одним Андрій Іванов виймав м’ячі з сітки воріт, і вже другий тайм був мукою для гравців та вболівальників, які від нічого робити почали перекличку один з одним, а кінцівка матчу додала ложку дьогтю у бочку з варенням, коли травму отримав кращий гравець журналістів, впавши на майданчик розсік собі підборіддя, на щастя медична допомога виявилася швидкою. Матч же завершився 6-0, на користь сайту.

В другому матчі ОФФ зійшлися з Прайдами, і новачки гідно грали з екс-чемпіонами. Майже до кінця матчу тримався рахунок 2-0, і ОФФу нічого не вдавалося, наче стіна був кіпер «Прайду», та все ж за 3 хвилини до кінця розіграш кутового приніс результат, і ОФФ побігли виривати перемогу. Другий гол, який став переломним, був забитий з порушенням правил, яке бачили майже усі (гравець ОФФ підіграв собі рукою), але суддя не дав свистка, і у ворота зупинившихся «No Fate» влетів гол. А на останніх секундах знервовані та приголомшені «Прайди» пропустили третій. 2-3 за ОФФом.

Третя гра, де COGE без проблем обіграли «Авангард», знову з розгромним рахунком, на цей раз «лише» 5-1 не був сприйнятий як несподіваність, але все ж залишалася цікавинка. Звідки така активність? Пізніше стало відомо, що деякі гравці COGE займаються футболом у школі Горпинка.

У останньому чвертьфіналі WGLife грали з FCUK, та виглядали надто безпомічно, гравши майже без замін та нічого не створивши опустили руки після 0-2, та так й не змогли прийти в себе, як підсумок поразка 0-4.

Півфінали були справжнім видовищем. Спочатку fcvorskla.com.ua грали з ОФФ, та не давали один одному вийти на довго вперед. На кожен мяч сайтівців ОФФ швидко відповідали. Так рахунок дойшов до 3-3, і другий тайм перетворився на вичікування помилок. Контр-атаки «Сайтівців» були більш гострими, та принесли результат, і епопея ОФФу закінчилася. Сайтівці як і торік вийшли у фінал, і збиралися отримати приз у свої руки, проте іншої думки були переможці другого півфіналу.

Команда-несподіванка FCUK після, здавалося б, вже звичного шквалу мячів від COGE, та рахунку 3-0, зуміли створити гучний відіграш, зрівнявши рахунок. На жаль більшого досягти не вдалося, і незвично свіженькі для такої стадії COGE забили ще тричі, та вигравши 6-3 зробили крок у фінал.

І знову останній матч турніру це розчарування для болільників, котрі байдужі до граючих там команд, бо одна з них забиває й забиває, а інше нічого не може зробити. Нажаль fcvorskla не змогли вдруге перемогти у фіналі, і вдруге отримали повну торбу м’ячів. Цього разу, що правда, вдалося забити гол престижу. Підсумковий рахунок ніхто не знає, бо цікавості рахувати м’ячі не було, як для протоколу, то десь 6-1.

COGE вийграли турнір, дуже несподівано та впевнено. З чим їх і поздоровив організатор турніру – Остап, вручивши кубок та бутиль пятизіркового коньяку. Фіналісти також отримали приз – бутилочку чотирьохзіркового коньяку, та змогли підсолодити гіркоту поразки.

Фан-турнір пройшов на «Ура», кількість збільшиася, якість, можливо, також. Хотілося б побажати усім учасникам здоров’я, та наступного року знову вийти на майданчик, аби поборотися за честь бути кращім. Дяка організаторам, всім хто грав чесно, віддав себе грі, хто вболівав за граючі команди, та команді «Ворскла», за те, що вона усіх нас об’єднує.

Разом до перемоги!