Привіт-привіт! Сьогодні я знову розповім про свій новий дебют у відвідуванні спортивних змагань! На цей раз ми відвідаємо відбірковий турнір по баскету U-16, який розпочався в нашій столиці 08.08.2013. Моїми компаньйонами на цей вечір були К-л і її (а уже і мій) знайомий з Бельгії – Луїс. 

До речі, в Києві є невеличка мережа таких тематичних пивних закладів під оригінальною, як на мене, назвою «Pees boy», що по нашому – пісающий мальчік. Луїс запропонував бути нашим гідом по бельгійському пиву і запросив в один з пабів вищеназваної мережі. В таких місцях я ще не бувала, отож, знову дебют! 

І так, це пивне кафе «Бел Вью» знаходиться недалечко від Палацу спорту, де і буде відбуватись спортивне свято. До початку зустрічі молодих баскетболістів ще було достатньо часу, що і дозволило нам неспішно засьорбати бельгійського національного напою. Якшо хтось також цікавиться пабами і усим, що з цим пов‘язано, я коротенько поділюсь своїми враженнями.

Почну з інтер’ру. Хоча кафе має літній майданчик, ми віддали перевагу столику в середині закладу. Всюди дерев’яні елементи, шкіряні лави-дивани, свічки на столах та купа дрібних елементів на стінах, поличках. Непоганий інтер’єр, але, я більше полюбляю напівпідвальні паби з кам’яними арками і приглушене світло. До того ж, свічку нам так і не запалили. В залі лунає тематична пабна музичка, невідомого стилю.

Офіціантів багато, але працювати ніхто не горить бажанням. Молодий чоловік, що нас обслуговував поводив себе розв’язно, що не допустимо для такого фешенебельного закладу, яким вони себе рекламують. Крім того, на ньому красувалася Футболка Limp Bizkit. Цей офіціант на запитання нашого бельгійця «Чи є у них картопля фрі по-бельгійськи?» відповів, що так, є, звичайна картофля фрі. А потім додав «Ну якшо він хоче, щоб то була картопля саме по-бельгіськи, ми можемо називати її саме так»…

Ціни просто космічні. Особливо для мене нестоличної леді. Я полюбляю темне пиво, тому замовла розливне Стінбрюгге Дабл Брюн по 58 грн. за 0,3л. Хочу сказати, друзі, що ТАК я не жирувала ще ніколи. Хіба в Копенгагені, ласуючи темний Карлсберг і то, то було проставка від Колі Метелика. Дякую, Колян, ти мажик J

Моє пиво більше нагадувало червоне, воно було непогане на смак, але я очікувала більшого. Наша «Диканька», наприклад, на рівні. Правда, пиво подали в правильних для такого сорту пива бокалах..

Ще здивувало якесь супер-пупер наворочене пиво по 1200 грн. за 0,75л. Мінімальна зарплата пересічного полтавця. Правда, комусь пощастило, бо на той момент діяла спеціальна пропозиція – ціна у 800 грн. Правда, вигідна пропозиція?

Так от, до пива подали очищене насіння соняшника, яке вже трохи підпріло десь в коморі.

На цьому наше вечірнє занурення в пивну культуру Бельгії завершилось і ми почимчикували до Палацу.

На вході зустріли Пашу Щьотку, який активно умовляв охоронця пропустити його до зали. Цей тіп, здається, пробиває всі спортивні заходи, які тільки може. Де тільки його не побачиш.

В цей час паралельно відбувались зустрічі України з Латвією та Бельгії з Грецією.

Звісно, Луїс запросив нас на гру свої збірної. Ми не могли відмовити, бо він проспонсорував нас вхідними квитками. Але, я все-таки, на мишку вискочила з залу і повболівала за наших юнаків.

На матчі Україна – Литва було багато вболівальників та і простих глядачів. Помічені були фани Черкаських мавп з клубною атрибутикою, що ще раз показує рівень розуміння культури вболівання за збірну. До того ж, не раз лунали заряди «Чер-ка-си».

Баскетболісти гарно показували себе на майданчику, про що говорив рахунок з відривом у 20 очків. У тайм-брейках стрункі блонди запально витанцьовували, чим і розворушували глядачів. Осоисто мені сподобалась атмосфера. Відчувалась енергетика спортсмеів та групи підтримки. Але, все одно, не вистачало єдиного фанатського духу.

Про матч Бельгії та Греції особливо нічого сказати, бо гра була в’яленькою, а вболівальниуів взагалі було мало, що і очікувалось. На секторі бельгійців було чоловік 20 на чолі з президентом баскетбольної ліги Бельгії (принаймні цей спортивний чолов’яга так представився). Вони жваво підтримували свої молоді надії зарядом «Dеfence», що в перекладі значить «захист». Правда, їх підтримка не допомогла спортсменам і вони пролетіли грекам.

В заключення скажу, що у кожного виду спорту своя атмосфера. Як досвідчена вболівальниця, я можу сказати, що неможливо порівняти футбольний матч з баскетбольним чи великим тенісом і навпаки і в різних комбінаціях. І все-таки, цікаво відкривати для себе нові спортивні майданчики, види спорту, і таких різних людей, які люблять кожен своє.

Що ж, тепер хочеться побувати на хокеї. До нових відкриттів!