Виїзні матчі збірної України по футболу це прекрасна можливість не тільки підтримати збірну своєї Країни, а ще й подивитись на те, як і чим живуть люди в інших містах. Особисто для мене Хорватія була країною, в якій раніше не доводилось бувати, тому ще після жеребу в календарі був позначений день, в котрий в Загребі мала відбутись ключова гра.
Планувати маршрут я почав приблизно за півроку до матчу, так я є прихильником завчасного планування і не лишаю справи на останній день. Матч призначили на п’ятницю, тому до гри було зручно відвідати ще пару-трійку цікавих місцин, про які я не буду писати тут, а прибережу інформацію для більш широкого звіту в журналі.
Отже, в день гри, в Загребі зібралось багато українців. Окремо варто виділити три категорії. Це фанати, що приїхали спеціально на гру з України; представники діаспори, в тому числі студенти, що навчаються в Європі; та «Вірні збірній». Остання група це привезена спеціальними автобусами, в народі кузбасами, енна кількість людей одягнутих в жовті брендовані куртки та зі спонсорськими шаликами. У підсумку команду на трибуні підтримували біля двох тисяч виїзних вболівальників. Не обійшлось і без таких, що не потрапили на гру.
До потрапляння на стадіон довелось пройти три ряди охорони і перевірки. Спершу стюарди перевіряли квитки, а копи чи не проносиш ти чого зайвого. Далі, пройшовши довжелезний коридор між автівками спецпризначенців були ще одні грати біля яких також робили легкий масаж, перевіряючи чи не несеш ти на трибуну заборонених речей. До речі, вилучали всі зайві предмети, навіть кулькові ручки.
 Перед трибуною можна було причаститись водичкою або пивом (казали, що алкогольне, а не нульовка), а також снеками. При чому перелік асортименту був надрукований українською мовою, що було доволі приємним знаком уваги організаторів до виїзних фанатів.
Ще до початку гри з’явився чималий банерний розвіс, що зайняв майже всі вільні перила, що огороджували відведені українцям сектори. Далі мав би йти текст про підтримку команди. Але, як часто буває, вона не була виразною. І справа не в якості і кількості вболівальників, а, мабуть, в бажанні та меті кожного з присутніх. Багато фанатів приїздять на матчі в першу чергу показати себе, тому підтримка команди йде фоновим режимом. Але як би там не було, фанатський актив, що згуртувався навколо барабана підтримував команду в стилі притаманному для матчів збірної протягом всієї гри, за що і отримав порцію оплесків від гравців після завершення матчу.
Хорвати на вихід команд підготували нечитаєме полотно, яке постійно розгойдував вітер, а також зуміли майже на 100% заповнити трибуни легендарного стадіону Максимір. Всю гру господарі палко підтримували свою збірну, що і не дивно, з рівнем підтримки збірних команд на Балканах все гаразд, в цьому я мав нагоду пересвідчитись у 2013 році в Чорногорії.
Наостанок хочу подякувати всім ворсклянам, що були присутні на грі, за те що знайшли можливість пробити цей виїзд, а нарахував я таких 8 чоловік. До зустрічі у Фінляндії!