Ідея відвідати презентацію нової книги братів Капранових виникла у В. Саме він за кілька годин до неї набрав номер мого телефону і повідомив про захід, що планується.

До свого сорому мушу відзначити, що про братів Капранових до цього я знав небагато. Одного разу навіть  тримав у руках їх книгу «Щоденник моєї секретарки», але так і не придбав, віддавши перевагу іншому автору. Також спостерігав за близнюками в прямому ефірі одного з телеканалів, де вони не соромлячись демонстрували свою громадянську позицію. На відміну від того ж Дереша, який під час відвідин Полтави всіляко уникав гострих політичних питань і намагався від них сховатися під кожурою своєї творчості.

Трохи повагавшись, я все ж вирішив скласти компанію В. Чому б не сходити і дізнатися більше про людей, які творять сучану українську літературу? Презентація була запланована на п’яту вечора в обласній бібліотеці імені Котляревського. На такого роду заході у цьому приміщенні я був вперше, втім, як і В., який свого часу відвідав презентацію відеоробіт у кафе Posidelki, коли до нашого міста приїздив журналіст Анатолій Куликов.

Зайшовши у потрібну кімнату (це було доволі просто: у коридорі зустріли одного з Капранових і просто йшли за ним), спочатку я трохи знітився. Атмосфера і люди, які прийшли послухати братів, зовсім не такі, які можна побачити в «Сто доріг». Молоді майже не було, а полиці з книгами й картини на стінах налаштовували на презентацію набагато більше, ніж дзенькіт бокалів і хрускіт м’яса.

Зайнявши свої почесні місця почали чекати початку. О 17-05 Капранови взяли слово. Презентація проходила доволі оригінально. Принаймні мені так здалося. Розповіді про книгу «Мальована історія незалежності України» розбавлялися музичними номерами: вірші читалися під звуки кобзи і клавесину. Самі Капранови жартома називають цей напрямок кобза-реп. Добротна поезія, хороша музика й анонс нового чтива. Доречі, про саму книгу. «Мальована історія …» – це стислий виклад основних історичних подій, які вплинули на становлення української державності. Орієнтований більше на дитячу аудиторію, так як для кращого засвоєння інформації проілюстврований коміксами, але може бути цікавий і дорослим. Брак чіткої, лаконічної й зрозумілої літератури характерний не лише для історії, а  й для інших наук. Тому поява такої книги, як на мене, є однозначним плюсом.

Півтори години промайнули непомітно. Насамкінець Капранови зачитали веселий вірш «Любіть жінок». Далі кожен бажаючий зміг придбати книгу за 50 грн, отримати автораф від авторів та сфотографуватися з ними напам’ять. Не без гордості відзначу, що один із ексземплярів з дарчим написом «Полтавським любителям гарної літератури» поповнив і бібліотеку WGlife. До зустрічі на нових і цікавих заходах!