Любитель Мотоболу:
Ну що ж, друзі. Настала черга в розділі «Граундхопінг» поставити першу галочку навпроти мотобольних стадіонів. Але почати, напевне, варто здалеку.
Ще років 15 тому через газетні публікації я дізнався, що у Полтаві відродили мотобольний клуб «Вимпел», який свого часу догрався навіть до чемпіонства Радянського Союзу. Ще тоді мені хотілося потрапити на справжній мотобольний матч, але в силу географічних обставин це було неможливо. З часом щезли перепони, але йти куди не було: «Вимпел» як відродився, так і зник, а мототрек у Розсошенцях почав заростати бур’янами. Та і в цілому в Україні мотобол перебував у доволі глибокій кризі. Похід на цей вид спорту було відкладено на невизначений термін.
Пару років тому, перебуваючи в одному з негритянських кварталів Полтави і попиваючи пиво з одним із стажових уболівальників, я заповнив деякі пробіли у своїх знаннях, що стосується цієї гри. Так виявилося, що свого часу на матчі «Вимпела» в Полтаві збиралося більше 20 тисяч глядачів, а в різних лігах чемпіонату Союзу Полтавщина була представлена ледь не десятком команд: «Алмаз» і «Вимпел» (Полтава), «Нива» (Вишянки), «Колос» (Стовбина Долина), «Зоря» (Руденківка), «Дружба» (Мачухи) і кілька кременчуцьких команд, назв яких я не запам’ятав. Тоді у розмові ми зійшлися на тому, що мотобол у порівнянні з футболом недорогий вид спорту і для його відродження в нашому місті потрібно бажання навіть не олігарха, а більш-менш заможного підприємця.
Буквально через рік у Стовбиній Долині відроджують місцевий «Колос», а пару тижнів тому з сюжету по місцевому ТБ я довідався, що в селі Мачухи Полтавського району ентузіасти відновлюють мотобольний стадіон. Тоді ж пройшла інформація, що в Мачухах відбудеться або матч чемпіонату України, який, на диво, проводиться, за участю донецьких команд, або товариський матч.
Врешті, представники Донеччини на Полтавщину з якихось причин так  і не завітали. Але Мачухи не залишилися без свята. І не просто свята, а справжнього полтавського дербі між «Колосом» і «Нивою»!
У неділю на нього і вирушили потенційні любителі мотоболу: я, Магнат, Борода і Молодший Лейтенант. Вже на заїзді в Мачухи були помітні машини і групки людей, які йшли в напрямку центру, куди рушили й ми. Там і виявили стадіон. Відразу ж здивувала велика кількість міліції – ледь не більше, ніж на футболі. Багато машин, які постійно під’їжджали. Традиційні атрибути сільських свят – пиво, шашлик і місцеві тигриці в обтягуючих штанцях.
Передматчева атмосфера навряд сподобалася б любителям ПСФу – за вхід просили 20 грн. Хоча той вхід можна було назвати доволі умовним – для потрапляння всередину було достатньо переступити через огороджуючу стрічку непомітно для представників правоохоронних органів.
Сам стадіон навряд вразить чимось надзвичайним – дві трибуни з дерев’яними лавами, невеличкий прообраз табло, в якому цифри заміняються вручну та кабінка для диктора. Але це було не головне. Ми прийшли за  атмосферою гри.
Ближче до матчу стадіон забивається під зав’язку: на око більше тисячі глядачів, люди сидять на землі і на найближчих пагорбах. І ось – нарешті, чується рев моторів. Команди виїжджають на поле і понеслась! По першому періоду більш майстернішими виглядають гравці «Ниви»: у них виходить комбінаційна гра, а «Колос» більше обороняється. Але робить це вдало.
У другому періоді ми побачили неодмінний атрибут справжнього дербі. Одне з зіткнень привело до бійки. Ви спостерігали за тим, як з’ясовують стосунки в хокеї? У мотоболі приблизно те саме, але замість ключок гравці позбавляються мотоциклів. Другий тайм теж завершився без голів, хоча знову пройшов за переваги вишняківців. До слова, як було оголошено по стадіону, матч обслуговував мешканець Мачух, суддя національної категорії.
У третьому періоді доволі несподівано «Колос» забиває двічі. Глядачі вітають успіх команди бурхливими оваціями. «Нива» швидко один м’яч відіграє. Інтрига жива!
Але в четвертому відрізку гри новосанжарці забили ще один гол і встановили остаточний рахунок – 3:1.
У перервах на стадіон виходили чиновники різних ланок і пафосно розповідали, як багато вони зробили для того, щоб цей день настав. Хоча з лопатою нікого з них помічено не було. Навіть подарували місцевій сільраді машини для поливу і вивозу сміття. Совок живий.
Після фінального свистка задоволені побаченим вантажимося в машину і прямуємо додому.
Почин мотобольному граудхопінгу покладено. На черзі мототреки у Вишняках і Стовбиній Долині.
Василь: 
 
У неділю, 17-го серпня WGLife випала щаслива можливість відвідати поєдинок з ефектного спорту справжніх чоловіків – мотоболу!
Нещодавно у с. Мачухи під Полтавою місцева громада власними силами відновила мотобольний стадіон. Асфальтове покриття поля було посипане гранвідсівом, встановлені нові ворота, змонтовані дерев’яні сидіння для глядачів приблизно на тисячу місць. Мусимо сказати, що виглядає тепер все дуже акуратно і пристойно, а близькість споруди до городів мачушан лише додає затишку і певного колориту цій арені.
Відкривати стадіон товариським матчем між собою завітали команди Нива (Вишняки, Хорольський р-н) та Колос (Нові Санжари). Слід зазначити, що свого часу у Мачухах існувала мотобольна команда Дружба, але останніх 23 роки двигунів спортивних мотоциклів не було чути на місцевому спортивному майданчику. Тож, цей поєдинок став довгоочікуваним святом для мачушан і численних гостей з Полтави, де мотобол так само досі перебуває у стані коми. Вартість квитка становила 20 грн, проте купляти його було не обов’язково через відкриту архітектуру стадіону. Тим не менш, ті, хто придбав квиток, можуть із задоволенням констатувати, що також долучилися до фінансування реконструкції стадіону, а це, без сумніву, варто цих грошей.
Початок матчу між Нивою і Колосом затримався приблизно на півгодини через необхідні урочистості з нагоди відкриття стадіону та полив поля водою, щоб мотоцикли не піднімали хмари пилу. Команди з перших секунд демонстрували неабиякі бійцівські якості, матч був зовсім не схожим на товариський, мотори загрозливо і потужно ревли. Що й казати, боротьба була надзвичайно жорсткою, гравці часто падали з байків і розмовляли на підвищених тонах, а одного разу навіть сталася справжня бійка, де тафгаї Ниви і Колоса з’ясовували стосунки хорошими ударами в щелепи один одному! І лише зусиллями всіх гравців та офіційних осіб вдалося вгамувати забіяк.
Перші два періоди минули без голів, а у другому за рівної гри більше пощастило Колосу – рахунок 3:1. Додамо, що початок четвертого періоду затримався через довгі промови представників влади, які приїхали вручати місцевому комунальному підприємству два нових спец-автомобілі – сміттєвоз та асенізатор, якими газовидобувна компанія, що веде свою діяльність у Мачухах, компенсувала екологічну шкоду та шкоду інфраструктурі села, які така діяльність передбачає.
Надіємося, колись і в обласному центрі відродять славний Вимпел і мотобольний стадіон, який свого часу приймав до 30 тисяч глядачів. Футболу на мотоциклах – бути!