На матч раунду плей-офф до ЧС-2014 планували їхати ще задовго до його початку, але так сталося, що до останнього моменту виїзд був під питанням.

Але, на щастя, все вирішилося позитивно і обідньої пори п’ятничного дня у напрямку Києва чотирьохколісним транспортним засобом вирушило п’ять осіб. Досвід відвідування матчів раунду плей-офф був лише у Д., який свого часу пофанатів у Донецьку, коли збірна України поступилася Греції. Втім, і він, і я, а також А., В. та Т. сподівалися, що цей виїзд стане щасливим для наших хлопців і вони таки зможуть нарешті поламати неприємну традицію поступатися в стикових матчах.

Дорогу описувати немає особливого сенсу. Скажу лише те, що для мене виїзди особистим автотранспортом теж мають свою родзинку. Можна вдосталь часу провести за розмовами з друзями, розглядаючи при цьому населені пункти та краєвиди, які то з’являються, то зникають за вікном.

Прибувши до Києва, прямуємо до обумовленого місця Х., де чекаємо на ще двох полтавок. Там уже відчувається атмосфера великого футболу. Люди в синьо-жовтих шаликах рухаються туди-сюди, постійно лунають вигуки «Слава Україні-Героям слава!» і «Україна!» У цьому хаосі вдається таки помітити старого волонтера С., який, судячи з зовнішніх ознак, уже добряче підготувався до футбольного матчу й готовий кинутися в бій.

І ось нарешті всі в зборі. Побоювання щодо того, що матч проти французів зумовить небувалий ажіотаж і квитків дістати не вдасться, виявилися марними. Хвилин за сорок до матчу можна було спокійно купити тікети по п’ятдесят гривень. Київський «вулик» потроху заповнюється вболівальниками.

21.40. Команди виходять на поле лунають традиційні гімни. І тут довзолю собі висловити своє «фе» організаторам. Не зовсім зрозуміло, чому вони з упертістю барана продовжують гімн збірної України пускати не «мінусом», а накладають на нього фонограму, ще й не найвищої якості. У Львові, Киві та й інших містах уболівальники в змозі дружно виконати «Ще не вмерла…». Та і виглядає це набагато ефектніше.
Стартовий свисток. Поїхали. Початок матчу нагадував гру проти Англії. Обидві комади грають надобережно: будь-яка помилка може коштувати поїздки в Бразилію. Ближче до закінчення першого тайму наші хлопці стають сміливішими й створюють кілька моментів біля воріт суперника – поки не таланить.

Через квиткову політику організаторів активне ядро вболівальників знову було розбите (хоча цього вечора неактивних і байдужих на стадіоні не було). Один фан-сектор роміщувався за одними воротами, а інший – за другими. Порадувала велика кількість банерів збірної із назвами різних міст. Черкащани також розмістили банер з написом «Поверніть Дніпро Черкаси».

На початку другого тайму стало трохи тревожно. Франція не випускає нас за центр поля, взявши гру під свій контроль. І коли здавалося, що гол назріває в наші ворота, він влетів у інші. Роман Зозуля з близької відстані таки переграє воротаря французів – 1:0. Що твориться в цей час на трибунах важко сказати словами. Здавалося, що народ навколо з’їхав з глузду. Вибухають петардами і спалахують фаєрами обидва фан-сектори, майоярть червоно-чорні і синьо-жовті прапори. Рев семидесятитисячного натвопу, напевне, чути далеко за межами стадіону. Житомирянин, який знаходиться біля мене, починає відраховувати час, що залишився до фінально свистка, приговорюючи: «Лиш би не пропустили й втримали рахунок!»

Не тільки не пропустили, але й знову забили! Зозуля заробляє пенальті. Частина людей не дивиться на пробиття удару. Ярмоленко не без проблем, але його реалізує – 2:0. Другий приступ тотального божевілля на трибунах. Решту часу до закінчення матчу всі проводять на ногах. І ось вона – довгоочікувана перемога! Україна як ніколи близька до того, щоб нарешті подолати стадію плей-офф і вдруге в своїй історії вийти на Чемпіонат Світу!

Дорога назад, поодинокі фури на автотрасі Київ-Харків. Як сказав Д.: «Дальнобойщики любят ездить по ночам». Світанок і ми вдома. Задоволені й з надією на те, що зробленого заділу вистачить для того, щоб за підсумками двох матчів вийти переможцями в дуелі з французами.