У вівторок 7.10.14 в одному з пабів Полтави відбулася презентація нового роману Макса Кідрука «Жорстоке небо». Я просто не міг оминути дану подію. 

Для лікбезу: Максим Кідрук – український письменник і мандрівник з Рівного. Написав 9 художніх книг самостійно і ще 3 у співавторстві. Відвідав більше 30 країн світу, серед яких екзотичні Чилі, Перу, Еквадор, Нова Зеландія, Ліван, Сирія, Намібія, Ангола. Пише про власні подорожі: «Мексиканські хронічки», «Подорож на пуп Землі», «Любов та піраньї» та технотриллери: «Бот», «Твердиня» і «Жорстоке небо». І Пише, я вам скажу, доволі майстерно. Всі прочитані книжки, захоплювали мене повністю. Це той випадок, коли ти перегортаєш останні сторінки і тебе охоплює сум, що роман вже закінчується. Жива мова і динамічність сюжету – ось що вирізняє твори Макса.

В залі зібралося близько 40 чоловік. Для себе я зазначив, що вік більшості поціновувачів творчості Макса не досягає 25 років. Хоча це не завадило моїм п’ятидесятирічним батькам прочитати «Бота» і «Твердиню». При чому батько «з’їв» обидві книги за 2 дні. Презентація пройшла в 2 етапи. Спочатку Кідрук розповідав про нешкільну фізику, про «чому літак літає» та, власне, про «Жорстоке небо», а затим – відповідав на питання з аудиторії.

Перші 2 теми носили форму лікбезу і допомогли народу трохи пригадати фізику. Власне трилер автор дійсно лише анонсував і презентував. Його розповідь була орієнтована на людей, котрі ще не читали роман. Сподобалося, що єдиний персонаж, у якого є реальний прототип, це кіт Грубодупенко. До речі у цього забіяки є навіть власна сторінка у Facebook, створена задовго до написання роману. Особисто для мене більш інформативною виявилася друга частина презентації, з якої ми дізналися:

–    Макс задоволений співпрацею з поляками і випущеним ними перекладом роману «Бот»;
–    на даний момент триває переклад і в подальшому буде надрукований «Бот» у Німеччині;
–    рік тому була зацікавленість з боку однієї з українських контор з приводу екранізації «Бота», але зараз вона вщухла;
–    наразі Кідрук працює над публіцистичною книгою про сьогодення України для читачів у Польщі;
–    у наступному році планується випуск чергового роману автора українською мовою;
–    зараз Макс не подорожує – бракує вільного часу;
–    незабаром автор буде поводити публічні лекції на тему життя-буття у нашому всесвіті.

Затим була фото- і автографсесія. Ми не втратили можливості подарувати Кідруку повний набір ворсклянських фанзінів. Тепер чекаємо на рецензію!

Насамкінець хочеться подякувати Максу за відвідини нашого міста, за чудові книжки і за ідеологію подорожей в одні щі.
Читайте, друзі! Вам обов’язково сподобається!