30.04.2011 Міні-футбольний турнір на кубок сайту вболівальників ФК “Ворскла”. Алімон

Дата : 22.09.2011
Останнім часом міні-футбольні турніри стали гарною традицією для полтавських любителів футболу. Окрім традиційного турніру фанатів WGLife Open проводяться змагання і обласного рівня. Цього разу ініціаторами стали представники сайту fcvorskla.com.ua, котрі святкували свою 4 річницю і тому запросили до участі дружні команди. За декілька тижнів до змагань бажання прийняти участь висловило доволі багато команд і організатори розраховували на дві групи по 4 команди, але сталося не так, як гадалося. По різним причинам не вдалося зіграти «Ворскламанії» (команді журналістів), «Автофанам» та ще декільком командам. Натомість ті, хто від початку заявили свою готовність боротися за головний трофей, ні на секунду не задумалися про відмову, хоча в деяких і були великі проблеми зі складом. Отож в останній день квітня на футбольному майданчику мали зіграти 5 команд: «БудЕкспрес» (Кобеляки), «Студенти» (Червонозаводське), fcvorskla, WGLife та UBS.
Наша команда зуміла набрати 9 чоловік, серед яких читалася «основка»: Гусар, Чубайс, БЕНко, Рижий та чувак у формі АЕКу і так звані «дублери»: Василь, АліМон, Іванко, Нац. Нажаль дехто проігнорував можливість зіграти, у декого були травми, та дівчат чомусь не прийнято брати у чоловічі команди.
Долею жереба (чи чого там) відкривати турнір випало господарям fcvorskla та команді Кобеляк. Хлопці з райцентру були фаворитами турніру, бо минулого літа давали майстер-клас у себе вдома декому з цьогорічних учасників. Хоча легкої прогулянки не вийшло, і fcvorskla дали бій, проте клас дався взнаки, та й реалізація підвела «сайтівців», матч закінчився перемогою «БудЕкспреса».
Далі на майданчику було дербі 22-го сектора. WGLife та UBS виявляли сильнішого. Команда Тостера виявилася міцним горішком, і в першій 10 хвилинці мали декілька непоганих моментів, але пропустили двічі. Основа WGLife присіла відпочити, а хлопці, що їх замінили не змогли зі старту увійти у гру, давши UBS відквитати один м’яч. Матч закінчився мінімальною перемогою WGLife.
Далі червонозаводчани виграли у «сайтівців» 4-3, UBS у боротьбі програють Кобелякам, хоча трибуни заряджали представників фан-сектору на перемогу, підтримуючи гаслами на кшталт: «Вперед», «Верим в команду» і т.д. Їм навіть вдалось виграти перший тайм. Але в другому таймі «Будекспрес» взяв своє.. Коли ж все в цьому матчі стало ясно, то трибуни заспівали «Ну так нельзя».
В матчі з «Студентами» WGLife основним складом у першому таймі з’їли три голи і на другий тайм вийшли «дублери», котрі створили декілька моментів, та добре захищалися, але 0-3 за Червонозаводським. Далі fcvorskla взяли перші бали у матчі з UBS і стало зрозуміло, що останнім вже нічого не світить, проте командний дух хлопців не впав, і вони сиділи з посмішками на обличчі, підганяючи у наступній грі друзів з WGLife вперед. На полі їм протистояли Кобеляки. Перед початком гри було вирішено, що гратимуть дублери, зробивши ставку на вирішальний матч за 3-е місце проти «сайтівців». «Не основка» влаштувала енергетичне коло, та покриком підняла командний дух на один щабель, трохи здивувавши суперника. Нажаль. дві помилки призвели до двох пропущених м’ячів, а ось власні шанси не були реалізовані і тому 2-0 за Кобеляками.
Настала черга вирішальних матчів. Хлопці з UBS грали зі «Студентами», і дива творив у рамці воріт кіпер фанатів, але, нажаль, оборона не підтримала потуг воротаря і рахунок до середини другого тайму став 2-0, та все ж один м’яч вдалося відіграти, котрий відсвяткували проривом по боковій лінії декілька страйкерів, на більше ж у команди UBS банально не вистачило часу.
WGLife грали з командою організаторів турніру, і вели до кінця матчу 1-0, але хитку перевагу не втримали і пропустили. Шансів вийти вперед не було, оскільки «сайтівці» притисли суперника до воріт. 1-1 - на користь fcvorskla, оскільки саме вони по різниці м’ячів посіли 3 місце. Слід відмітити, що в цьому матчі була показана єдина жовта картка на турнірі.
Матч за кубок був не надто жвавий і цікавий, тут була впевнена гра Кобеляк на всіх ділянках поля, та відважна гра кіпера «Студентів», який прийняв потужний удар з декількох метрів обличчям. Нокаут був непоганий, добре що поруч був медбрат Соніксон, який привів до тями голкіпера. Кобеляки ж впевнено перемогли та здобули трофей.
Далі була неофіційна частина на березі озера, де пили «за спорт», їли кобеляцьке сало (такого ще ніде не куштував, кайф!), та вели розмови за квитки на Євро.
Післямова
Хоч це й не стосується турніру, проте важко на серці було, коли поверталися зі змагань. Тафгай, з сайту вболівальників, вирішив провести нам екскурсію та повів на мотобольний стадіон. Колись тут грав чемпіон СРСР з мотоболу полтавський «Вимпел» та навіть «Ворскла», а зараз лише залізобетонні глиби та дерева, які проросли прямісінько на трибунах. І лише десь високо над хмарами витає дух великого «Вимпела», ричать десь мотори мотоциклів та чутно гул вболівальників. Як прикро, коли щось відходить у небуття…
Напругу вдалося зняти лише свіжою «Диканькою» та декількома кумедними миттєвостями.
Вболівайте за біло-зелених! Разом до перемоги!