06.06.2015. Терешки. Факел (Терешки)-ДЮСШ (Розсошенці) 2:3

Дата : 12.06.2015
Автор : Г.
Перш ніж ми програундхопимо стадіон у Терешках, хотілося б розказати невеличку передісторію. Кілька років тому мені до рук потрапив авторитетний у певних колах журнал МРОТ. На той час про Скитальців і їм подібне чтиво мови не йшло і саме МРОТ був чи не єдиним повноцінним друкованим виданням про граундхоупінг на теренах пострадянського простору.

У мене завжди була одна звичка: коли до рук потрапляє книга чи журнал, я не читаю її від початку до кінця. А спочатку перегортаю всі сторінки, візуально оцінюючи наповнення. І починаю з найсмачнішого. Того разу мені в око впали фото з візиту граундхопера на один з стадіонів, здається, Дніпропетровської області. Що ж там такого особливого було? Відповідь проста – корови, кози, кури й інша живність. Саме тоді я і задумався. Якщо авторитети граундхопінгу не гребують подібними стадіонами і присвячують їм цілі статті, то чим, наприклад, стадіони Полтавського району гірші? Нічим. Тому було вирішено розпочати пробивати дані арени, щоб стати в один ряд із зубрами граундхопінгу.

Тривалий час плани залишалися просто планами, але на минулих вихідних все змінилося. Ч. запропонував відвідати матч чемпіонату Полтавського району між терешківським Факелом і розсошанською ДЮСШ. Господарі минулого сезону здобули право виступати в першій лізі, а ДЮСШ у цій же лізі здобула бронзу. Тому номінальний фаворит був відомий.

Трохи покружлявши містом ми з Ч. вскочили у його стареньку машину і вже за мить насолоджувалися протягом у салоні. На місце прибули заздалегідь, тому було трохи часу ознайомитися з Терешки-ареною. Сільський стадіон у Терешках розміщений в лісі, дещо в низині. Навколо ростуть сосни. Чимось нагадує стародавні споруди, в яких змагалися гладіатори. Єдине, чого не вистачає для повного колориту – це хоча б якісь трибуни або інші місця для глядачів. Умов для футболістів також не створено. Як господарі, так і гості змушені були перевдягатися у ігрову форму прямо під відкритим небом. Хоча недалеко від однієї з бокових ліній розміщена недобудова. Очевидно, це може бути роздягальня. Але довести розпочате до кінця ентузіастам поки не вдалося і нині вона поросла бур’яном, ставши чудовим плацдармом для місцевих «художників»: написи типу ПТН ПНХ і т.п. були видні неозброєним оком. Що цікаво, стадіон в Терешках є домашнім відразу для двох команд – Факела і Спортинга.

Відмітимо ще один момент – навіть на рівні чемпіонату району команди користуються послугами легіонерів із дальнього зарубіжжя. Того для у стартовому складі ДЮСШ таких було відразу два. Один з них візуально дуже нагадував гравця МЮ Фелаїні.

Що стосується гри, то перевага в майстерності команди ДЮСШ була помітною. Хоча в деяких моментах горби на смарагдовому газоні вирівнювали ситуацію. До перерви розсошани забили два голи. У обох моментах, на мою суб’єктивну думку, не найкращим чином зіграв воротар господарів. Факел у атаці виглядав блідо, але свій гол теж міг забити – не поталанило.

На початку другого тайму гості забивають втретє і здається, що гру зроблено. Та не тут то було. Факел відігрує один м’яч і майже відразу забиває другий, який відміняють через офсайд. Саме цей момент став причиною тролінгу бокового арбітра зі сторони місцевих уболівальників, яких зібралося не більше 30-40 чоловік. Гра стає все більш нервовою. Граючий тренер ДЮСШ змушений вийти на заміну і зайняти місце у воротах. Але навіть він виявився безсилим хвилин за 10 до кінця матчу, коли господарі скоротили розрив у рахунку до мінімуму – 2:3.

Часу, щоб відігратися, було вдосталь, але ДЮСШ уміло збивало темп, беручи паузи при виконанні аутів і кутових. А сил на завершальний штурм Факел так і не знайшов. У підсумку – 2:3 за гостями. Відмітимо, що хоча гра й не була грубою, але кілька разів на полі все ж з’являлася бабуся, яка уособлювала собою медичну допомогу.

Ми стали свідками цікавого футболу, який порадував інтригою. Хоча після 60 хвилин гри нею і не пахло. Почин паломництву по футбольних полях Полтавського району покладено! Чекайте на наступні репортажі.