15.11.2014. Люксембург. Люксембург-Україна 0:3

Дата : 18.11.2014
Автор : Krokodil + Mykhaylo
15.11.2014. Люксембург. Люксембург-Україна 0:3

Krokodil
   Якщо ще вранці у Люксимбурзі не відчувалося свято футболу, то вже по обіді голоси українців доносилися з усіх куточків міста. Біля третьої години головна площа place d'armes почала ставати жовто- блакитною! Збираючись, українці співали народних пісень, а найактивніші ще й пританцьовували! Все це привертало увагу спокійних та урівноважених місцевих жителів! Найцікавіші підходили, задавали питання та фотографувалися. Кульмінацією подій стало розгортання прапора та спів гімну. О четвертій годині усі рушили маршем до стадіону! Співали пісень, палили фаєра і просто вражали жителів Люксембургу, які крізь двері магазинів та вікон дивилися, знімали на відео це дійство. Акція була узгоджена з поліцією, а отже вони нас супроводжували. Прохід на стадіон був доволі не швидким. Перевіряли як російськомовні, так і місцеві. У деяких вилучали червоно-чорні прапори, хто був по кмітливіший, проносив їх без проблем. Банер "Полтава" навіть і не перевірявся, на відміну від гри в Борисові, де його прощупали від і до. Взагалі при бажанні можна було пронести все що завгодно! На сектори потрапило більше людей аніж продали квитків. Люди стояли як біля сидінь так і у проході на сходах. Найактивніші вболівальники згрупувалися по середині чотирьох доступних фан секторів. Переважна більшість приїжджих- діаспора, яка між собою розмовляла різними європейськими мовами: польською, німецькою, англійською та іншими.
   Якщо порівнювати підтримку збірної Люксембургу з нашою командою, то звісно вона була непоганою але, насправді такої пасивності я давно не бачила. Масово не підтримувалися навіть найпростіші заряди та усім відомі пісні. Публіка просто ігнорувала як червону руту, так і заряд Україна. З чим це пов'язано не зрозуміло, можливо зі звичками діаспори, які вони почерпнули в неукраінському середовищі. З найвдаліших можна відмітити гімн, путін ху@@о та Ук-ра-ї-на. На цьому вдале закінчується. Також запам'яталися фаєра та паління георгієвських стрічок.
 Щодо самої гри, то вона запам'ятається напруженим початком, декількома моментами люксембурців, яскравими голами Ярмоленка! Ще одним цікавим моментом матчу був коментатор, який спочатку привітав українських вболівальників російською мовою і почав оголошувати склад команди тією ж мовою, мовою агресора. На щастя вболівальники адекватно зреагували - засвистіли його повністюі це подіяло - через деякий час з'явився україномовний коментатор!
   Не дивлячись на усілякі мінуси та проблеми які були, це так чудово подолати більше 2000 км, побачити різні нові місця, поспілкуватися з цікавими людьми, підтримати команду! Оце і є справжнє життя! І відмовка щодо грошей не приймається адже можна подорожувати бюджетно. Прикладом може послугувати львів'яни - студенти, які до Люксимбургу добиралися автостопом за 1 добу, а назад літаком за 10 євро! Отже долайте свої вистроєнні кордони в голові та беріть нові вершини! До зустрічі на матчах Ворскли та збірної України!

Mykhaylo
 Летіти в Люксембург вирішили ще у серпні. Тоді я ще не й знав що цей виїзд стане таким масовим. До люкса добиралися 2 літаками та на авто. Дуже маленька за розмірами країна - 80 на 40 км приблизно. Тут можна згадати твіт Коноплянки "не пропустіть дербі карликової країни за площею і карликової за бюджетом". Саме місто дуже сподобалося, є що подивитися, є де погуляти. Збір українців був у центрі міста за 3 години до матчу. Зібралося мабуть з 200 осіб. Українські німці, англійці, шведи, інша діаспора + хлопці з України (точно знаю шо були львівяни, запоріжці, полтаці, дніпряни). Трохи поспілкувалися, поспівали і рушили маршем до стадіону. По дорозі були гучні заряди і пісні + піро. Перед входом на сектор був невеличкий шмон. Але червоно-чорний прапор Правого Сектору (начебто він з донецького аеропорту) та декілька фаєрів було успішно пронесено на сектор. На секторі людей було в декілька разів більше ніж на марші. За самими скромними прогнозами на секторі зібралося 600 осіб. Добра шиза, особливо у другому таймі. Гімн двічі, обовязкові хіти про путіна та москалів + червона рута, лента за лентою. Крутий перфоменс зі спаленою колорадською стрічкою. Після гри футболісти мляво подякували за підтримку. І лише Федецький підійшов до самого сектору.
 Ввечері банкет продовжив брат мера Киіва набивши пику одному "блгарцу" і москалі які злилися у Відні....
До зустрічі в Іспанії!
Коментарі
Коментувати новини можуть лише авторизовані користувачі